За објектот

Се изнајмува луксузен модерно наместен стан 210м2 во Тафталиџе 1 во близина на Катастар.

Станот е комплетно опремен со модерен мебел, вклучувајки ги сите електрични апарати за домаќинство.

Во близина на комплексот се наоѓаат маркети, ресторани, парк и сл.

Станот е поделен на две нивоа од кои:

-Прво ниво - простран дневен престој со кујна и трпезарија, две модерни спални соби со сопствени бањи, гостински тоалет и тераса.

-Второ ниво - спална соба со сопствена бања и гардеробер,  дополнителна просторија како слободен простор за складирање (машина за перење,сушење). и тераса со непречен поглед кон планина.

Греењето е регулирано преку топлификација.

Спроведени инвертер клими во секоја соба.

Со закупување на станот следуваат две подземни гаражни места на ниво -1 со кабел за електрични возила.

 

Продажен агент - Маринела Јаневска

 

 

Инфо
24ч контролиран влез
балкон / тераса
градско греење
домофон
интернет / ви-фи
кабелска / сателитска тв
климатизирано
комплетно опремен
лифт
машина за перење / сушење
опремен
опремена кујна
паркинг / гаража
поглед на парк
поглед на планина
просторија за гардероба
Контакт
+389 78 30 60 83
Франклин Рузвелт бр. 11
Скопје, 1000, Македонија