ID5357A
За изнајмување

Стан во Дајмонд Гарден за издавање

ID5357A
Тип
Стан
Површина
56 m²
Соби
2
Локација
Карпош
Цена
300 €
За објектот

Се издава стан од 56 m² под закуп, во атрактивниот објект Адора Diamond Garden.

Станот е на 10-ти кат во централната ламела на зградата, свртен кон ул. Московска, со југо-западна ориентација, со прекрасен панорамски поглед на Скопје од висина.

Станот располага со комфорен дневен престој со кујна и трпезарија од 26 m², со 1 спална соба, голема тераса од 8 m² на која се излегува од двете соби и модерно опремена бања, има комфорен дневен престој, со под од мат паркет од дабово дрво, градско парно греење, прекрасен поглед од висина на југозападната страна од Скопје, градско парно греење, одлична топлинска и звучна изолација и излез на големата тераса со уникатен панорамски поглед, има пространа тераса од 8 m² која нуди одмор и релаксација без бучава, на чист воздух, со отворен поглед кон Шар Планина на запад, градот Скопје и падините на Водно на југ.Станот има ниски месечни сметки за топлинска енергија.

Располага со комотна, модерна бања. комплетно опремена со елементи од реномирани производители.

Објектот располага со 4 лифтови, по 2 во двата влеза во станбениот дел од зградата.

 

Инфо
24ч контролиран влез
балкон / тераса
градско греење
домофон
интернет / ви-фи
климатизирано
лифт
поглед на планина
празен
Контакт
+389 78 30 60 83
Аминта Трети бр. 81
Скопје, 1000, Македонија
Мапа
Geolocation