ID6764A
За продавање

Ексклузивен пентхаус во Аеродром

ID6764A
Тип
Стан
Површина
411 m²
Соби
4
Локација
Аеродром
Цена
500.000 €
За објектот

Се продава ексклузивен пентхаус во Аеродром, во Capitol Mall, со вкупна површина од 211м2 внатрешна површина и 200м2 тераси.

Пентхаусот е на одлична локација, со прекрасен 360 степенски поглед кон целиот град, со две просторни и светли спални соби, огромна и светла дневна соба со јужна ориентација, нова и модерна кујна, две големи и просторни бањи и две посебни тераси со прекрасен поглед.

Пентхаусот се наоѓа на највисокиот кат, во зграда со приватен влез, 24 часовно обезбедување и одржување на самата зграда, приватно греење со фенкојлери и едно приватно паркинг место во подземната гаража на трговскиот и уште едно паркинг место кое може да се користи по цена од 900 денари месечно.

Пентхаусот се продава опремен, а има и можност истиот да биде изнајмен исклучиво на подолг временски период од минимум 1 година, по цена од 3000 евра месечно.

 

Продажен агент - Дарко Цветанов

За повеќе информации контактирајте не;

 

Инфо
24ч контролиран влез
балкон / тераса
домар / хаусмајстор
домофон
интернет / ви-фи
кабелска / сателитска тв
климатизирано
лифт
машина за перење / сушење
опремен
опремена кујна
паркинг / гаража
поглед на парк
поглед на планина
погодно за миленичиња
приватно греење
просторија за гардероба
чувар
Контакт
+389 78 30 60 83
Аминта Трети бр. 81
Скопје, 1000, Македонија