ID5354A
За продавање

Висококвалитетни станови во изградба во Тафталиџе

ID5354A
Тип
Стан
Површина
110 m²
Соби
4
Локација
Карпош
Цена
1.300 €
За објектот

Висококвалитетни станови во изградба во Тафталиџе. Становите се прават со најсовремени и најквалитетни материјали и тоа:

- Rehau цевки и подно греење

- Geberit санитарија

- Daikin топлотни пумпи за греење и ладење

- Трослоен висококвалитетен паркет

Зградата располага со станови од 90 и 110м2.

Станот со вкупна површина од 90м2 се наоѓа во првата ламела на првиот кат, истиот располага со три спални соби, гостински тоалет, една бања и балкон.

Становите со вкупна површина од 110м2 се наоѓаат на први и втори кат во втората ламела, располагаат со три спални соби, гостински тоалет, две бањи и балкон. Овие два стана имаат приватен лифт наменет само за нив.

Гаражни места во подземна гаража.

Изградбата на становите се очекува да заврши до крајот на Август 2020год.

 

 

Инфо
24ч контролиран влез
балкон / тераса
домофон
интернет / ви-фи
кабелска / сателитска тв
климатизирано
лифт
паркинг / гаража
празен
приватно греење
Контакт
+389 78 30 60 83
Аминта Трети бр. 81
Скопје, 1000, Македонија