ID7301A
За изнајмување

Стан во Капиштец за изнајмување

ID7301A
Тип
Стан
Површина
90 m²
Соби
4
Локација
Центар
Цена
500 €
За објектот

Се изнајмува комплетно опремен стан во Капиштец во близина на Рузвелтова, со вкупна површина од 90м2.

Станот е лоциран во зграда со лифт на четврти кат, располага со просторна дневна соба со трпезарија и кујна, балкон со пристап од дневната соба, една спална соба, две детски соби, бања, гостински тоалет и остава.

Греењето и ладењето во просторот е решено преку градско парно и два клима уреди.

Месечната закупнина на станот изнесува 500еур + персонален данок.

Слободен за изнајмување од 15.10.2021

Продажен Агент - Венијамин Карајанов

 

Инфо
балкон / тераса
градско греење
домофон
интернет / ви-фи
кабелска / сателитска тв
климатизирано
комплетно опремен
лифт
машина за перење / сушење
опремен
опремена кујна
Контакт
+389 78 30 60 83
Аминта Трети бр. 81
Скопје, 1000, Македонија