ID5360A
За продавање

Просторен стан во Градски Ѕид

ID5360A
Тип
Стан
Површина
71 m²
Соби
2
Локација
Центар
Цена
86.000 €
За објектот

Се продава стан во блоковите во Градски Sид со поглед и зачувана автентичност од приодот кога е граден Градскиот Sид во Скопје.
Квадратура по имотен лист изнесува 68м2 + 2,60м2 тераса, а по купопродажен договор односно квадратура измерена на лице место изнесува 71,25 м2.
Станот располага со една спална соба, но лесно може да се организира и втора спална соба, погоден е за организрање на канцелариски простор, има и мала тераса – со утилитарна функција од 2.60м2.
Ориентиран е на Запад на четврти кат во зграда со лифт.

Инфо
балкон / тераса
градско греење
домофон
интернет / ви-фи
кабелска / сателитска тв
климатизирано
лифт
опремена кујна
празен
Контакт
+389 78 30 60 83
Аминта Трети бр. 81
Скопје, 1000, Македонија
Мапа
Geolocation