ID5679A
За изнајмување

Нов дуплекс стан за издавање во Тафталиџе

ID5679A
Тип
Стан
Површина
193 m²
Соби
4
Локација
Карпош
Цена
1.500 €
За објектот

Се изнајмува нов дуплекс стан во нова зграда во Тафталиџе 1.

Станот по имотен лист е со вкупна површина од 113м2, додека пак галеријата која што е со површина од 80м2, не е наведена во имотниот лист.

На првото ниво станот располага со просторна и светла дневна соба, трпезарија, кујна, гостински тоалет и три балкони со прекрасен поглед, додека пак на второто ниво од станот се лоцирани три спални соби, една гардеробер соба и секоја спална соба има сопствена бања. Вратите се од квалитетен италијански бренд DiPorte, а во дневната соба има и функционален камин кој што дава убава атмосфера во станот и придонесува на загревање на дневниот простор.

Во цената за изнајмување влегуваат и две гаражни места во самата зграда.

Станот е на располагање и за продажба.

Инфо
24ч контролиран влез
балкон / тераса
градско греење
домофон
интернет / ви-фи
кабелска / сателитска тв
камин
климатизирано
лифт
машина за перење / сушење
опремен
опремена кујна
паркинг / гаража
поглед на планина
празен
приватно греење
просторија за гардероба
Контакт
+389 78 30 60 83
Аминта Трети бр. 81
Скопје, 1000, Македонија
Мапа
Geolocation