ID6623A
За продавање

Премиум вили на Медитеранот

ID6623A
Тип
Стан
Површина:
/
Локација
Албанија
Цена:
/
За објектот

Ново премиум одморалиште на Медитеранот.

Овој проект е стратешки изграден во Паласа, една од најдобрите локации во албанската ривиера.

Паласа е едно од најживописните места, со неверојатен поглед на Јонското море, сместено помеѓу Валона и Саранда, многу близу до Дерми и Химара и лесно се пристапува од Крф преку пристаништата во овие градови. 

За оние кои се заинтересирани да инвестираат во растечкиот пазар за туризам и недвижнини во Албанија, ова премиум одморалиште нуди можности за инвестирање на своите сегашни и идни клиенти, локални и меѓународни преку Програмата за изнајмување. Исто така, во соработка со избрани банки во Албанија, постои можност за финансирање до 70%.

Целокупното одморалиште е затворен комплекс со обезбедување и приватни вили со хотелски комплекс. Составено е од три дела:

 •  Станбен дел со индивидуални и twin вили,
 •  Хотел со пет ѕвезди и
 •  Шеталиште покрај море каде се лоцирани многубројни барови, ресторани, забавен парк, спортски центар итн.

Станбениот проект е поделен во 4 фази на градба и нуди 10 различни типови на вили:

 • Elite Deluxe Villas се наоѓаат во првите редови, лоцирани на само неколку метри од плажите. Овие премиум вили се состојат од два ката. Нивната современа архитектура е едноставна со чисти линии и големи прозорци, со неверојатен поглед на морето. Овие вили вклучуваат и базен (infinity pool). На располагање за продажба се површини од 100м2 до 1500м2.
 • Elite Villas кои  се позиционирани во втората линија на одморалиштето и резиденциите, лоцирани во непосредна близина на плажата, со прекрасен поглед на Јонското Море. Проектот планира и прекрасен базен и места за паркирање. Овие вили располагаат со површини од 660м2 до 770м2.
 • Individual Villas, кои се позиционирани во првите линии на одморалиштето . Овие вили се истовремено близу до морето, но и доволно оддалечени од плажата, со цел да создадат поголема приватност. Овие вили вклучуваат и места за паркирање. На располагање се само единици со површина од 140м2.
 • Twin Villas, кои се наоѓаат во срцето на одморалиштето, на различни позиции. 
 1. површина на градба 146 - 162 м2,
 2. површина со веранда од 7,8 до 9,6 м2,
 3. површина од 200 м2 до 450 м2.​
 • Four Family Villas кои го делат истиот уникатен стил како и другите вили, со современа архитектура, приватна градина и панорамски поглед на море.

Овој тип на вили се помали и економични, и истите се соодветни за млади парови и помали семејства.

За повеќе информации контактирајте не на +38978306083 или на contact@propertyone.mk.

Инфо
24ч контролиран влез
балкон / тераса
двор / градина
домар / хаусмајстор
домофон
интернет / ви-фи
кабелска / сателитска тв
климатизирано
комплетно опремен
опремен
опремена кујна
паркинг / гаража
поглед на парк
погодно за миленичиња
празен
приватно греење
чувар
џакузи
Контакт
+389 78 30 60 83
Аминта Трети бр. 81
Скопје, 1000, Македонија