ID6993H
За продавање

Се продава куќа на ексклузивна локација во Охрид

ID6993H
Тип
Куќа
Површина
187 m²
Локација
Охрид
Цена
280.000 €
За објектот

Се продава куќа на ексклузивна локација во стариот дел на Охрид со поглед на Охридско Езеро. 

Куќата е со вкупна површина од 187 м2.

  • Приземје со површина од 49м2 (дневна соба, трпезарија и кујна) 
  • Прв кат со површина од 96м2 (дневна соба со трпезарија, кујна, тоалет, три спални)
  • Тераса 6м2, со прекрасен поглед кон езерото
  • Посебен апартман со посебен влез со површина од 34м2 (дневен прсотор со кујна и трпезарија, спална соба и тоалет) и тераса 2м2.

Куќата е со југоисточна ориентација и располога со сопствен паркинг простор и сопствено приватизирано дворно место.

Куќата e лоцирана во стар град - Варош, веднаш над Антички театар - римски театар и археолошко наоѓалиште од II век п.н.е., под Самоиловите тврдини, на самиот пат спрема Плаошник. 

Продажен Агент - Дарко Милески

Контакт телефон: 0038978260685

Е-маил: sales@propertyone.mk

Инфо
24ч контролиран влез
балкон / тераса
двор / градина
интернет / ви-фи
кабелска / сателитска тв
климатизирано
опремен
опремена кујна
паркинг / гаража
поглед на планина
погодно за миленичиња
празен
приватно греење
Контакт
+389 78 30 60 83
Аминта Трети бр. 81
Скопје, 1000, Македонија