ID6799O
За продавање

Дуќан во Капиштец

ID6799O
Тип
Деловен простор
Површина
57 m²
Локација
Центар
Цена
60.000 €
За објектот

Се продава дуќан во Капиштец на лесно пристапна локација со јужна ориентација.

Дуќанот е со вкупна површина од 57м2, од кои што 29м2 се на приземјето, а 28м2 се на сутерен.

Дуќанот располага со кујна, тоалет и две простории - по една на секој кат.

Греењето и ладењето е решено преку клима уред и градско парно, а на излогот на дуќанот се поставени и заштитни решетки.

Цената за продавање изнесува 60.000еур + агенциска провизија.

Продажен Агент - Венијамин Карајанов

Контакт телефон: 0038978259681

Е-маил: veni@propertyone.mk 

Инфо
градско греење
интернет / ви-фи
климатизирано
опремена кујна
празен
приватно греење
Контакт
+389 78 30 60 83
Аминта Трети бр. 81
Скопје, 1000, Македонија