ID4694A
За продавање

Нови станови во модерна зграда во Тафталиџе

ID4694A
Тип
Стан
Површина:
/
Локација
Карпош
Цена
1.350 €
За објектот

Нов станбено-деловен објект со современ стил и дизајн на атрактивна локација во Тафталиџе 1, во непосредна близина на школи, градинки, супермаркети, ресторани и паркови, со што се овозможува удобно и квалитетно живеење и работа, во пријатно опкружување. Зградата се гради во согласност со сите интернационални стандарди за квалитет. Располага со 2 нивоа внатрешен подземен паркинг како и надворешен паркинг простор.

 Становите ќе бидат опремени со италијански плочки, висококвалитетни санитарии, "ПВЦ" прозорци со шест комори, "Tarkett" подови и "VRV" систем за ладење и греење.

Зградата располага со станови со следниве квадратури;

Дуплекс од 66м2 на шести кат, 

Стан од 113м2 на шести кат. 

Објектот е опкружен со развиена инфраструктура, лоциран до главните сообраќајници во Скопје, со прекрасен поглед и изобилство на свеж воздух од падините на Водно. 

Зградата ќе биде готова пролет 2021 година.

 

Инфо
24ч контролиран влез
балкон / тераса
домар / хаусмајстор
домофон
климатизирано
лифт
паркинг / гаража
поглед на планина
погодно за миленичиња
празен
приватно греење
Контакт
+389 78 30 60 83
Аминта Трети бр. 81
Скопје, 1000, Македонија